Układ dolotowy Eventuri Carbon do Audi S3 2.0 TFSI

Układ dolotowy Eventuri Carbon do Audi S3 2.0 TFSI
Układ dolotowy Eventuri Carbon do Audi S3 2.0 TFSI

Sportowy układ dolotowy Eventuri wykonany w całości z najwyższej jakości karbonu.
Układ zapewnia poprawę osiągów, szybszą reakcję na gaz i charakterystyczne brzmienie.


Filtracja i budowa

W przeciwieństwie do wielu producentów układów dolotowych wykorzystujących standardowe filtry, dzięki szeroko zakrojonym pracom badawczo-rozwojowym i inwestycjom, opracowaliśmy wyjątkową konstrukcję filtra zapewniającą optymalne parametry użytkowe dzięki opatentowanej konfiguracji odwróconej. Materiał filtracyjny jest wykonany z siatki włókninowej poddanej próbom według ISO 5011 oraz spełnia wymagania stawiane fabrycznie montowanym filtrom. Siatka składa się z dwóch warstw i jest całkowicie sucha, co oznacza, że nie występuje ryzyko uszkodzenia przepływomierza powietrza na skutek zanieczyszczenia olejem. Filtry obejmują dwa stożki, kierujące przepływem powietrza zgodnie z poniższym opisem: 

  1. Stożek wewnętrzny – ułatwia kierowanie doprowadzanego powietrza przez filtr oraz zapewnia równomierny profil prędkości przepływu powietrza na całej długości materiału filtracyjnego. Stożek zapewnia sprawny przepływ powietrza przez filtr, bez zaburzeń.
  2. Stożek wewnętrzny – wytwarzany maszynowo o wyjątkowym profilu i optymalnym kształcie ułatwiającym przepływ powietrza do środka, w kierunku do dołu stożka i płynny przepływ do położonych dalej rur dolotowych. Stożek tworzy kontrolowany obszar zaburzeń przepływu wokół końcówki wylotowej, zapewniając zbieżny przepływ powietrza z dużą prędkością oraz profil przepływu powietrza w przewodach prowadzących do silnika o wysokiej prędkości

Przepływ powietrza

Przepływ powietrza przez filtr oraz wylot powietrza z układu dolotowego do rury łączącej z silnikiem jest płynny oraz przebiega z wysoką prędkością. W praktyce oznacza to, że silnik ma możliwość bardzo skutecznego pobierania powietrza, co przekłada się na szybszą reakcję na otwarcie przepustnicy, jak również wzrost mocy i momentu obrotowego silnika. W przypadku silników z turbosprężarką, ze względu na mniejsze opory przepływu powietrza, możliwe jest wcześniejsze osiągnięcie doładowania szczytowego. Próby wykazały, że nasze układy dolotowe w znacznym stopniu ograniczają cykl pracy przepustnicy spalin w stosunku do fabrycznie montowanych układów.

Poniższe schematy przedstawiają symulacje CFD (obliczeniowa mechanika płynów) przebiegów linii prądu oraz rozkładu prędkości dla układu z nowym i oryginalnym filtrem.

Poprawa parametrów

Próby układów dolotowych Eventuri z oryginalnymi oraz nowymi filtrami na hamowni wykazały wzrost mocy i momentu obrotowego silnika. Pozwoliło to zweryfikować nasze modele teoretyczne oraz udowodnić, że nowe, usprawnione filtry w istotny sposób wpływają na przepływ powietrza przez układ dolotowy. Wzrost mocy w stosunku do oryginalnych filtrów zależy od pojazdu. Poniżej podano wyniki dotychczas wykonanych pomiarów. Wykresy te przedstawiają porównanie układu dolotowego Eventuri z oryginalnym oraz nowym filtrem. Nie porównywano wyników dla fabrycznych układów dolotowych, w stosunku do których poprawa parametrów będzie jeszcze większa.

  • Kod produktu: EVE-2TFSI-CF-INT
  • 4 938 zł
  • Netto: 4 015 zł

Termin realizacji

W zależności od stanów magazynowych producentów termin realizacji wynosi od kilku dni do kilkunastu tygodni.
Część wydechów produkowana jest na specjalne zamówienie.
Zapytaj o dostępność wybranej opcji.

Montaż

Wszystkie wydechy są idealnie dopasowane do auta i zawierają zestaw montażowy.
Oferujemy profesjonalny montaż w naszym warsztacie UNT Tuning Center.
Zapraszamy do przesłania zapytania o indywidualną wycenę.
Służymy doradztwem i pomocą przy montażu w warsztacie w Twojej okolicy.